Construction Chamber of the Slovak Republic, Строительнaя палата Словацкой Республики, Chambre de construction de la République Slovaque

V4 LOGISTICS FORUM dňa 15.6.2018

Na pozvanie pána ministra zahraničných vecí a ekonomiky Maďarskej republiky pána Péter Szijjártó sa vedenie našej komory zúčastnilo medzinárodného fóra krajín V4 o súčasnosti, blízkej budúcnosti a trendoch v logistike krajín V4 (Maďarsko – hostiteľ, Česká republika, Slovenská republika a Poľská republika.

Konferencia poskytla rozhodujúcim subjektom z vlády, politiky, obchodu, priemyslu, výskumu a občianskej spoločnosti vynikajúcu platformu na diskusiu o naliehavých otázkach logistického sektora, ako sú elektromobilita, vozidlá s vlastným pohonom, inteligentné riešenia, dopravný koridor sever-juh alebo alternatívne technológie pohonných hmôt / riadenie kritickej infraštruktúry. Hlavným cieľom podujatia bolo zhromaždiť odborníkov na vysokej úrovni v tomto odvetví, ktorí budú mať príležitosť diskutovať o tom, ako sa budú môcť v krajinách V4 rozvíjať systémy inteligentnej dopravy, ktoré sú odolné voči budúcnosti a udržateľné.

Podujatie, medzi iným veľmi kvalitne obsahovo a organizačne, bolo veľmi dobre pripravené a prinieslo veľa zaujímavých informácií o súčasnom stave a nových požiadaviek na dopravné spojenia medzi našimi krajinami rámci V4. Opätovne sa vracia myšlienka zintenzívniť a rozvinúť dopravu nákladov po železnici, pretože doprava po cestných komunikáciách má svoje kapacitné, technické a ekologické limity zrejme na hranici možností našich krajín. Zaujímavé informácia názory na oživenie železničnej dopravy a návrhy na možné riešenia mal zástupca Českej republiky. Maďarský zástupca informoval o zintenzívnení stavebných prác na dostavbe diaľničných úsekov so Slovenskom.

Zástupca skupiny MOL taktiež prezentoval zaujímavé trendy a smerovanie ropného priemyslu podľa ktorého dochádza k zmene priorít v produkcii palív, ktoré pomaly a isto strácajú prioritné postavene. Pozornosť a produkcia sa zameriava na rozvoj „bielej“ chémie, elktromobility  a i.

Hostiteľ pre účastníkov fóra v rámci akcie pripravil aj sprievodný program spojený so sobotňajšími rozjazdami a nedeľňajším pretekom kamiónových ťahačov. V rámci tohto programu sa predviedli ťahače v „akcii“, testovacie jazdy ťahačov s účastníkmi fóra a záverom motorkári predviedli dych vyrážajúce akrobacie na svojich strojoch.

V4 logistické fórum prinieslo veľa tém na zamyslenie a riešenie súčasného stavu a budúcnosti spolupráce medzi našimi krajinami.

Prezídium SKSR.

Niekoľko postrehov z fóra vo fotografii:

H.E. Cengelová Ladislava MDaV SR

H.E. Cengelová Ladislava MDaV SR

H.E. Marek Chodkiewicz (tbc) Undersecretary of State Ministry of Infrastructure

Ladislav Dudáš, Vice Chairman of the National Motorway Company SR – vpravo

Prezident SKSR Ivan Pauer

 

Foto: SKSR

Sprievodný program:

  

jún 2024
Po Ut St Št Pi So Ne
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Expertízy a posudky porúch

Copyright © 2015. All Rights Reserved Ivan Pauer, Strmá 616/26, 949 01 Nitra, Slovenská republika.