Construction Chamber of the Slovak Republic, Строительнaя палата Словацкой Республики, Chambre de construction de la République Slovaque

Charakter Komory

  • Komora je stavovským výberovým a dobrovoľným členským neziskovým, nepolitickým a verejno-prospešným občianskym združením podporujúca, prípadne sama poskytujúca celoživotné vzdelávanie, doplňujúce, aktualizačné a odborné špecializované školenia pre získanie a rozširovanie odbornej kvalifikácie, aktualizovanie a zvyšovanie nadobudnutých odborných vedomostí a odbornej úrovne absolventov škôl stavebného technického zamerania a stavebných odborníkov v reálnej praxi v oblasti stavebných technológií, činnosti, technických a právnych predpisov, noriem a pod.
  • Aktívne podporuje a presadzuje zvyšovanie kvality stavebnej činnosti a stavebných diel, podporuje rozvoj projekčnej činnosti, rozvoj riadiacich a kontrolných činností v prípravnej a v realizačnej fáze uskutočňovania stavieb, rozvoj riadiacich a kontrolných činností vo výrobe a v aplikácii stavebných materiálov, stavebných konštrukcií a ostatných doplnkových materiálov pre stavebníctvo, aktívne sa zúčastňuje prípravy, tvorby a pripomienkovania legislatívneho procesu a zákonov pre stavebníctvo a zákonov naviazaných na stavebníctvo, alebo inak ním dotknutých.
  • Podporuje a presadzuje kvalitatívny rozvoj činnosti stavebných spoločností, živnostenského stavu v stavebníctve, rozvoj remesiel a ostatných vývojových, výrobných, distribučných a aplikačných činností v stavebníctve a stavebníctvom dotknutých.
  • Komora presadzuje prípadne sa sama zúčastňuje činností na ochranu práv a záujmov stavebníkov, stavebných investorov, vlastníkov stavieb, zhotoviteľov stavieb, živnostníkov a remeselníkov v stavebníctve a stavebníctvom dotknutých bez ohľadu na ich status.
  • Pomáha a odborne radí širokej verejnosti a odborníkom v problematike stavebnej činnosti, v oblasti legislatívy, v oblasti vzdelávania a prípravy absolventov pre prax a i.

 

Naším cieľom je vrátiť odbornosť, morálku, poriadok a systém do stavebníctva, aby stavebníctvo prestalo byť dojnou kravou a aby zodpovedne slúžilo občanom a tomuto štátu a aby sa stavbárom vrátilo ich spoločenské postavenie a úcta.

Nerobíme pre peniaze, kariéru a tituly!

Robíme pre občanov Slovenska, Slovenské stavebníctvo a Slovensko !

Každý odborník je vítaný, nie len vyslovene stavebný, ak chce snami spojiť sily a pomôcť svojim umom a skúsenosťami Slovenskému stavebníctvu a hospodárstvu .

Ivan Pauer

Prezident komory

jún 2024
Po Ut St Št Pi So Ne
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Expertízy a posudky porúch

Copyright © 2015. All Rights Reserved Ivan Pauer, Strmá 616/26, 949 01 Nitra, Slovenská republika.