Construction Chamber of the Slovak Republic, Строительнaя палата Словацкой Республики, Chambre de construction de la République Slovaque

EPSS odborný seminár „Využitie EPS v ETICS z pohľadu Legislatívy“

Zúčastnili sme sa na odbornom seminári pre odbornú verejnosť, ktoré sa dnes,v spolupráci s SKSI a SKA uskutočnilo v Agroinštitúte v Nitre. Nosnou témou semináru bolo využitie EPS v ETICS z pohľadu Legislatívy, Požiarnej bezpečnosti stavieb a praktických skúseností z realizácií.

Cieľom odborného seminára bolo sprostredkovať odbornej verejnosti projektyntom a realizátorom najnovšie poznatky z aktuálnej legislatívy v oblasti požiarnej bezpečnosti stavieb pri využití expandovaného polystyrénu (EPS) vo vonkajších tepelnoizolačných kontaktných systémoch (ETICS).

Seminár bol zaradený do systému celoživotného vzdelávania členov SKSI v odbornej sekcii Pozemné stavby a do Sústavného vzdelávania architektov SKA ako podujatie typu C, s počtom kreditov 5.  Na vyžiadanie bude účastníkom seminára odovzdané potvrdenie o účasti.

Organizácia semináru a prednášky prednášateľov Ing. Jozef Cinculu zo spoločnosti PBS PROFI Košice, Plk. Ing. Miroslav Košúta z MV prezídium HaZZ a Ing. Jaroslav Varga, CSc. IZOLA Košice boli na vysokej úrovni čo potvrdzovalo aj ticho v pléne počas zaujatého náčuvu prítomných hostí.

Obzvlášť zaujali prednášky prof. Ing. Zuzany Sternovej, PhD z TSUS, Ing. Pavla Zemene zo Sdružení EPSCR a Ing.Ladislav Valeše Soudní znalec v oboru stavebnictví v ČR, ktorí bez obalu otvorene pomenovali problémy a príčiny klesajúcej odbornosti na Slovenských stavbách hlavne z oblasti projektovej prípravy a v remeselnej činnosti.

Žiaľ zopakovala sa Nitrianska tradícia, že z Nitry prišli len dvaja projektanti, ostatní boli z okolitých miest a krajov.

 

Sekretariat SKSR.

Ing. Marta Strapková EPSSR

Ing. Jozef Cincula, PBS PROFI Košice

prof. Ing. Zuzana Sternová, PhD. TSUS Bratislava

Ing.Ladislav Valeš, Soudní znalec v oboru stavebnictví z ČR

 

jún 2024
Po Ut St Št Pi So Ne
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Expertízy a posudky porúch

Copyright © 2015. All Rights Reserved Ivan Pauer, Strmá 616/26, 949 01 Nitra, Slovenská republika.