Construction Chamber of the Slovak Republic, Строительнaя палата Словацкой Республики, Chambre de construction de la République Slovaque

Zaujímavosti

RTVS 20.1.2020 Prešovská tragédia

Odporúčame laikom aj stavbárom pozrieť si atuálne vydanie reportérov, ktoré bude v oboch častiach venované problematike nešťastia v prešovskej bytovke a nezodpovedané otázky, ktoré sa vynorili hneď po výbuchu a po ňom. V súčasnosti sa dozvedáme ďalšie a ďalšie nezrovnalosti okolo celej záchrannej a likvidačnej akcie budovy, ktoré už podľa doteraz známych skutočností spochybňujú vinu troch stále žalárovaných a vypočúvaných robotníkov ako hlavných vinníkov nešťastia.

Veríme, že RTVS sa tomuto nešťastiu ešte bue venovať, pretože máme za to, že verejnosť sa dozvie aká je naozajstná príčina explózie, následkov a urýchlenej demolácie celej budovy. Čo to už médiá posledné dni zverejnili, že tu nie je všetko tak ako to zodpovední úradníci proklamujú.

Sledujte v pondelok 20.1.2020 o 22:40.

REPORTÉRI – RTVS

VLASTNÉ KAUZY, PRÍBEHY A ANALÝZY, KTORÉ INDE NEUVIDÍTE…UPÚTAVKA NA REPORTÉROV, KTORÝCH VYSIELAME UŽ V PONDELOK 20.01.2020 O 22:40 NA JEDNOTKE…Páči sa Vám naša práca? Zdieľajte nás!

Zveřejnil(a) Reportéri RTVS dne Středa 15. ledna 2020

SKSI potvrdila stabilitu panelových sústav a pochybnosti nad vinou robotníkov za tragédiu v Prešove

Je potrebné poďakovať Slovenskej komore stavebných inžinierov, ktorá včera aj keď nepriamo potvrdila náš odborný názor hneď po tragédii, že traja robotníci nemôžu byť hlavnými vinníkmi ak vôbec nejakú vinu nesú. Taktiež, že bolo potrebné budovu pred zbúraním podrobne vyšetriť.

Predseda SKSI Vladimír Benko potvrdil, že panelové sústavy boli dostatočne projektované a pevné proti prípadným výbuchom a otrasom, čo potvrdil aj extrémny výbuch v bytovke na Mukačevskej ulici 7. v Prešove. Tiež veľmi správne poukázal na potrebu podrobne preskúmať budovu po výbuchu aby bolo všetko podrobne zmapované a správne vyvodené závery pre budúcnosť, ale aj pre spravodlivé rozhodnutie o vine a nevine. Problém však je, že budova bola pred jej podrobným vyšetrením okamžite strhnutá.

Je to správny názor predsedu Vladimíra Benku a komory SKSI, škoda že neprišiel pred rozhodnutím rýchlo zbúrať budovu a dôkladne ju vyšetriť, možno by neprišlo k rýchlej likvidácii tejto stavby, ale aj tak plne súhlasíme!

 

Celý článok TU.

https://www.hlavnespravy.sk/bytove-domy-su-navrhovane-aby-vyhovovali-aj-mimoriadnej-situacii-pri-poziari-pripade-panelaka-presove-bola-explozia-extremne-silna-hovori-odbornik/1996068

 

Autor: Ivan Pauer

Náš web znovu napadnutý.

Ospravedlňujeme sa našim partnerom a kolegom za nevhodný príspevok, ktorý bol zverejnený na našom webe dňa 14.11.2019 pod názvom „Stát fakticky zprivatizoval zákonodárný proces“ bez podpisu. Od roku 2017 je to druhý prípad, ktorý nás má poškodiť.

Žiaľ o existencii článku sme sa dozvedeli až na upozornenie dnes 14.12.2019. Článok sme vymazali a prijímame nové technologické opatrenia na zvýšenie bezpečnosti nášho webu. Dúfame, že sa teraz podarí nájsť zdroj a miesto od kadiaľ sa napadnutie uskutočnilo.

 

Ivan Pauer

prezident SKSR

Rýchlo nájdení hlavní vinníci a rýchlo odstraňované trosky po havárii bytovky v Prešove. Prečo?

Podľa informácie z lokálnych novín Prešovského Korzára dorazil demolačný stroj z Čiech k bytovému domu na Mukačevského 7 v Prešove skôr ako sa očakávalo. Vzhľadom ku tomu, že stroj sa skladá zo štyroch častí práce začnú prirodzene za pár dní po jeho zmontovaní. V podstate by ani o nič nešlo, keby sa tieto demolačné práce vykonali po dôkladnom zmapovaní a zdokumentovaní miesta havárie, čo sa s vysokou pravdepodobnosťou ani ku dnešnému dňu nestalo.

Podľa nášho odborného názoru by sa malo postupovať tak ako u každej stavebnej, alebo inej havárie. Pred odstránením trosiek má vyšetrovateľ a ním privolaní odborníci zdokumentovať stav po havárii a až potom odstraňovať trosky.

Možno sa mýlime a nespravodlivo vnášame podozrenie do činnosti vyšetrujúcich a represívnych orgánov moci, ale v prípade bytového domu na Mukačevskej v Prešove sa od expresného obvinenia a zatknutia troch robotníkov krátko po havárii všetko deje akosi prirýchlo… S vysokou pravdepodobnosťou nemáme zmapované a zaznamenané zostatky budovy a trosky a už máme na stavbe demolačný stroj na ich likvidáciu, čo vzbudzuje podozrenie o snahe zahladiť, resp. odstrániť stopy po zrútení horných podlaží spôsobených explóziou. Podľa nášho názoru a vizuálneho stavu zostávajúcej konštrukcie panelovej sústavy je možné vykonať podrobnú obhliadku požiarnym expertom, statikom a stavebnými odborníkmi z oblasti technického zariadenia budov (elektro, voda, kanalizácie, vzduchotechnika a plyn) za podmienky súčinnosti s demolačnou firmou a požianikmi.

Stojí to na zamyslenie, pretože vo verejnom záujme považujeme za potrebné aj na tejto havárii vykonať podrobnú analýzu stavu budovy, nájsť skutočné objektívne príčiny havárie a jej dôsledky z ktorých je potrebné vylúčiť pochybnosti o vine a nevine kohokoľvek, kto má do činenia so stavenými prácami a s budovou.

 

Autor: Ivan Pauer

Kalendár udalostí
január 2020
Po Ut St Št Pi So Ne
« dec    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Archív
Diagnostika porúch stavby

Copyright © 2015. All Rights Reserved Ivan Pauer, Strmá 616/26, 949 01 Nitra, Slovenská republika.