Construction Chamber of the Slovak Republic, Строительнaя палата Словацкой Республики, Chambre de construction de la République Slovaque

ZAHRANIČNÁ SPOLUPRÁCA – PONUKY

V4 LOGISTICS FORUM dňa 15.6.2018-1

Na osobné pozvanie pána ministra zahraničných vecí a ekonomiky Maďarskej republiky pána Péter Szijjártó sa vedenie našej komory zúčastnilo medzinárodného fóra krajín V4 o súčasnosti, blízkej budúcnosti a trendoch v logistike krajín V4 (Maďarsko – hostiteľ, Česká republika, Slovenská republika a Poľská republika.

Konferencia poskytla rozhodujúcim subjektom z vlády, politiky, obchodu, priemyslu, výskumu a občianskej spoločnosti vynikajúcu platformu na diskusiu o naliehavých otázkach logistického sektora, ako sú elektromobilita, vozidlá s vlastným pohonom, inteligentné riešenia, dopravný koridor sever-juh alebo alternatívne technológie pohonných hmôt / riadenie kritickej infraštruktúry. Hlavným cieľom podujatia bolo zhromaždiť odborníkov na vysokej úrovni v tomto odvetví, ktorí budú mať príležitosť diskutovať o tom, ako sa budú môcť v krajinách V4 rozvíjať systémy inteligentnej dopravy, ktoré sú odolné voči budúcnosti a udržateľné.

Podujatie, medzi iným veľmi kvalitne obsahovo a organizačne, bolo veľmi dobre pripravené a prinieslo veľa zaujímavých informácií o súčasnom stave a nových požiadaviek na dopravné spojenia medzi našimi krajinami rámci V4. Opätovne sa vracia myšlienka zintenzívniť a rozvinúť dopravu nákladov po železnici, pretože doprava po cestných komunikáciách má svoje kapacitné, technické a ekologické limity zrejme na hranici možností našich krajín. Zaujímavé informácia názory na oživenie železničnej dopravy a návrhy na možné riešenia mal zástupca Českej republiky. Maďarský zástupca informoval o zintenzívnení stavebných prác na dostavbe diaľničných úsekov so Slovenskom.

Zástupca skupiny MOL taktiež prezentoval zaujímavé trendy a smerovanie ropného priemyslu podľa ktorého dochádza k zmene priorít v produkcii palív, ktoré pomaly a isto strácajú prioritné postavene. Pozornosť a produkcia sa zameriava na rozvoj „bielej“ chémie, elktromobility  a i.

Hostiteľ pre účastníkov fóra v rámci akcie pripravil aj sprievodný program spojený so sobotňajšími rozjazdami a nedeľňajším pretekom kamiónových ťahačov. V rámci tohto programu sa predviedli ťahače v „akcii“, testovacie jazdy ťahačov s účastníkmi fóra a záverom motorkári predviedli dych vyrážajúce akrobacie na svojich strojoch.

V4 logistické fórum prinieslo veľa tém na zamyslenie a riešenie súčasného stavu a budúcnosti spolupráce medzi našimi krajinami.

Prezídium SKSR.

Niekoľko postrehov z fóra vo fotografii:

H.E. Cengelová Ladislava MDaV SR

H.E. Cengelová Ladislava MDaV SR

H.E. Marek Chodkiewicz (tbc) Undersecretary of State Ministry of Infrastructure

Ladislav Dudáš, Vice Chairman of the National Motorway Company SR – vpravo

Foto: SKSR

Sprievodný program:

  

Foto: SKSR

Nové infraštrukturálne projekty v Chorvátsku

Chorvátska republika pripravuje nové verejné obstarávanie v oblasti železničných infraštruktúrnych projektov v Chorvátsku.

V nadchádzajúcom období sa pred HR otvára veľká príležitosť na využitie európskych finančných mechanizmov v oblasti obnovy a investícií do železničnej infraštruktúry.

Na základe viacročnej prípravy projektovej dokumentácie v roku 2017 v oblasti železničnej infraštruktúry sa očakávajú verejné obstarávania pre viacero projektov financovaných z európskych finančných mechanizmov.

Bližšie informácie pre členov komory

Britsko-Slovenská obchodná komora ponúka členom komory a partnerským organizáciám

Britská obchodná komora pre členov našej komory, partnerské organizácie a priateľov ponúka akcie pre mesiac fbruár 2017.

Predslov výkonného riaditeľa:

do roku 2017 sme vstúpili s veľkým množstvom zmien v povahe budúcich vzťahov UK / Európa, ale som si istý, ako premiér Theresa May uviedla už tieto zmeny môžu priniesť plodné obchodné vzťahy v budúcnosti.
Britskí občania hlasovali za novú formu svojej budúcnosti a budúcnosti pre Veľkú Britániu, majú jasno o tom, že Veľká Británia je európska krajina – Británia a neopúšťa Európu. Zostáva v národnom záujme britov, aby EÚ mala mať úspech, je to J v záujme Britskej obchodnej komory v Slovenskej republike a na podporu svojich členov a partnerom môže aj Vám pomôcť – našim terajším aj budúcim zákazníkom a klientom, k obojstranne prospešnému úspechu v bilaterálnej spolupráci v Britskom a  Slovenskom podnikateľskom prostredí.

Práve sme vo fáze plánovania našich činností pre rok 2017, ktoré budú odrážať stratégiu DIT (oddelenie pre medzinárodný obchod), s ktorými budeme užšie spolupracovať v budúcnosti.

Dovoľte mi, aby som vás uistil, že budeme aj naďalej tvrdo pracovať pre našich členov a obchodných partnerov, ktorý vám pomôžu posilniť podnikanie pri nadväzovaní nových obchodných kontaktov prostredníctvom trvalej podpory a individuálnych služieb, aby vyhovovala vašim špecifickým potrebám.

S pozdravom,

Denisa Brighton
Executive Director
British Chamber of Commerce in the Slovak Republic

Podrobné informácie:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

Kalendár udalostí
september 2021
Po Ut St Št Pi So Ne
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  
Archív
expertízy a znalecké posudky
Odborná literatúra

Copyright © 2015. All Rights Reserved Ivan Pauer, Strmá 616/26, 949 01 Nitra, Slovenská republika.