Návrat k rozlúčke Ing. Milana Čaprndu
Vážená odborná verejnosť,
v mene našom a zosnulého Ing. Milana Čaprndu vám ďakujeme za pekné spomienky k pomoci, ktorú ste od neho dostali aj poznámkou o nevďaku mnohých, ktorí prijali a to aj opakovane jeho nezištnú pomoc a rady. Prosíme Vás aby ste sa s peknými spomienkami na Milana obrátili na jeho blízkych pozostalých príbuzných, veríme, že im to milo padne.
V tejto súvislosti s rozlúčkou žiadame tú časť odbornej verejnosti, ktorá nám vytýka ako sme nášho priateľa a kolegu využili a zarobili na jeho odborných publikáciách, či prednáškach pokiaľ to ešte bolo v jeho silách, a neboli sme schopní sa s ním aspoň rozlúčiť na pietnom akte v Krematóriu vám oznamujeme, že naša komora, ktorej bol pri zrode, nevydala a nezarobila ani na jednej publikácii a databáze panelových sústav a železobetónových konštrukcií Ing. Milana Čaprndu, pretože sme nevydali ani jednu publikáciu a nemáme od neho jediný projekt akejkoľvek panelovej sústavy. To isté sa týka aj prednášateľskej a vydavateľskej činnosti, pretože naša komora existuje len od roku 2015 (v závere prikladáme žiadosť o zmenu názvu komory z SSK na SKSR z roku 2015).
Včerajšia správa z nášho VZ potvrdzuje, že sme sa pietného aktu zúčastnili a prezident komory ako druhá osoba v poradí kondoloval a prejavil účasť na smútku smútiacej rodine za zosnulým Milanom. Za SKSI Slov. komoru stav. inžinierov, ktorej bol dlhoročným členom a ktorej nezištne odovzdal svoje mnohé skúsenosti a odborné materiály sa tam nezúčastnil nikto, okrem dvoch radových členov ako súkromných osôb. Z iných organizácií, ktorých bol členom a nezištne pomáhal sa tiež nezúčastnil nikto ani ako súkromná osoba…
Táto situácia je nám veľmi nepríjemná, nechutná a vyhradzujeme si, aby nás ktokoľvek vinil za veci, ktoré sme nespravili. Preto vás prosíme aby ste si pozornejšie prečítali názov našej komory, pretože my nie sme komora projektantov (SKSI) a žiadame vás aby ste nám v tejto veci netelefonovali, neposielali hanlivé maily .
So svojimi výhradami vás prosíme, aby ste sa obracali na iné organizácie a ich vedenie. Za najrozumnejšie však považujme nechať túto nechutnú nepríjemnosť už tak ako je a zariadiť sa do budúcnosti podľa tejto nemilej a najmenej nemorálnej skúsenosti.
Ďakujeme za pochopenie a ponechajme vecí tak ako sú a na Milana Čaprndu si ponechajme len tie najlepšie spomienky a vedomosti, ktoré nám odovzdal !
Ivan Pauer
prezident SKSR


