Construction Chamber of the Slovak Republic, Строительнaя палата Словацкой Республики, Chambre de construction de la République Slovaque

O komore

Vznik komory v apríli 2015 iniciovali občania, stavební odborníci nespokojní so stavom stavebníctva a stavebného priemyslu na Slovensku poukazujúci hlavne na zlý legislatívny stav pre stavebníctvo a stavebný priemysel ktorému na zlepšenie nedáva veľkú nádej ani terajšia veľká novela doterajšieho stavebného zákona niektorými štátnymi úradníkmi a propagandou nazývanú aj „novým stavebným zákonom“. V máji 2015 registratúra Ministerstva vnútre Slovenskej republiky našu komoru SKSR zaregistrovala.

Komora je voľným občianskym združením a jej činnosť je financovaná z dobrovoľných členských príspevkov a tržieb za poskytované odborné a poradenské služby nezávisle na štátnom rozpočte.

Komora je otvorená pre každú fyzickú a právnickú osobu z oblasti ťažby surovín pre stavebníctvo; výroby stavebných materiálov a hmôt;  distribúcie surovín, materiálov a tovarov; výroby ostatných doplnkových materiálov pre zhotovovanie, výbavu a užívanie stavieb a pre všetky osoby vzdelávacie, pripravujúce, uskutočňujúce a kontrolujúce prípravu a uskutočňovanie stavieb, ktorým záleží na stabilizácii a rozvoji Slovenského stavebného priemyslu a na uskutočňovaní kvalitných bezpečných stavieb.

Komora dáva priestor všetkým fyzickým a právnickým osobám z oblasti aktívnej praxe s právnymi normami (zákonmi), tvorby legislatívy, prípravy právnych a technických noriem pre stavebníctvo a stavebníctvom dotknutých, z oblasti skúšobníctva, diagnostiky a znalectva, a z oblasti ochrany práv účastníkov stavebnej činnosti na oboch stranách prípravy, uskutočňovania, spravovania a užívania stavieb.

Komora v rozsahu stanov poskytuje pre verejnosť technickú pomoc, poradenskú pomoc a konzultačnú pomoc v otázkach vád a sporov v oblasti výstavby a stavebníctva.

Realita úpadku stavebníctva a jeho legislatívy v posledných rokoch nás utvrdzuje, že len jednotou stavebných odborníkov a všetkých tých ktorých sa stavebná činnosť dotýka môžeme zásadne ovplyvniť tvorbu stavebného poriadku a začať stabilizovať a naprávať napáchané škody vo vzťahoch v stavebníctve, ktoré má významný vplyv na rozvoj hospodárstva, ekonomiky a sociálnu stabilitu a istoty.

 

Kalendár udalostí
jún 2020
Po Ut St Št Pi So Ne
« apr    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Archív
Diagnostika porúch stavby

Copyright © 2015. All Rights Reserved Ivan Pauer, Strmá 616/26, 949 01 Nitra, Slovenská republika.