Construction Chamber of the Slovak Republic, Строительнaя палата Словацкой Республики, Chambre de construction de la République Slovaque

ČLENSKÁ ZÁKLADŇA 2015-2017

 

Počet  členov SKSR k 20.11.2018 531 riadnych a 1364 pridružených.

Vážení členovia našej komory, občianskeho združenia stavbárov a všetkých, ktorým na obrode legislatívy, morálky, odbornosti v Slovenskom stavebníctve záleží.

Vzhľadom na prosbu našich členov,  ktorí sú aj členmi inej komory združujúcej nevýrobných stavbárov s akademickým vzdelaním, a ktorá sa zaoberá zo zákona celkom inou činnosťou ako naša komora, zrušili sme dnešným dňom zoznam mien fyzických osob, ktoré sú našimi členmi.

 

Je nepochopiteľné, až neuveriteľné v dobe demokracia a slobody boli šikanovaní a prenasledovaní v zamestnaní, alebo v živnosti stavební odborníci len preto, že sú členmi našej komory, spolupracujú s našou komorou, alebo sa poznajú či spolupracujú s jej prezidentom, pripadne s niekým z jej vedenia. Náš prezident už bol nie raz z tejto organizácie negatívne „vymaľovaný“ na ministerstve výstavby, školstva, v parlamentnej komisii pre výstavbu a reg. rozvoj, ale naša komora, prezídium a jej prezident nikdy negatívne nevyjadrovali k iným komorám, organizáciám, alebo jej predstaviteľom a ani to v súčasnosti neplánuje. 

 

Máme za to, že stavební odborníci sa majú otvorene zjednocovať a spolupracovať v prospech celej odbornej a laickej verejnosti Slovenskej republiky a nie bojovať proti niekomu, kto na nikoho neútočí.

 

Na základe dvoch nezávislých právnych analýz z roku 2016 môžeme verejnosť ubezpečiť, že v tejto krajine zatiaľ nie je zákon umožňujúci odobratie autorizácie alebo nejaké osvedčenie o kvalifikácii z dôvodu vystúpenia člena z akejkoľvek komory alebo združenia, ktoré takýto dokument vydala. Povinné členstvo je vecou internej smernice každej komory alebo združenia a nie je zákon na jeho vynútenie!

 

Žiaľ toto je veľmi zlá situácia, keď sa musia zamestnanci v štátnom sektore, v miestnej samospráve alebo členovia inej komory alebo združenia obávať o svoje miesto alebo členstvo pre vstúpenie do našej alebo inej komory. Zastrašovanie a zavádzanie nemá nič s demokraciou a slobodou jedinca a jeho slobodným rozhodovaním a samozrejme rozvojom Slovenského stavebníctva v celom jeho spektre. Možno aj pre toto je naše stavebníctvo tam kde je a kde sa prepadá.

Zoznam kolektívnych členov SKSR

Zoznam členov osôb:

Kalendár udalostí
november 2019
Po Ut St Št Pi So Ne
« okt    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
Archív
Diagnostika porúch stavby

Copyright © 2015. All Rights Reserved Ivan Pauer, Strmá 616/26, 949 01 Nitra, Slovenská republika.