Nové stanovy Stavebnej komory Slovenskej republiky

Dňa 14.10.2020 sa uskutočnilo kvôli pandémii odložené Valné zhromaždenie nášho združenia.

Valné zhromaždenie schválilo a zobralo na vedomie správu o činnosti komory, účtovnú uzávierku.

Valné zhromaždenie sa oboznámilo a prerokovalo správu o činnosti niektorých členov nášho združenia a potvrdilo správnosť krokov prezídia na vykonané opatrenia.

Aby sa zabránilo a predišlo opakovaniu sabotovania činnosti, rozvoja, šíreniu nepravdivých informácií a poškodzovaniu mena komory a jej predstaviteľov, na základe požiadaviek členov komory a prezídia komory, Valné zhromaždenie navrhlo a schválilo nové stanovy nášho združenia Stavebná komora Slovenskej republiky.Valné zhromaždenie na základe dlhodobo opakujúcich odporúčaní odborníkov z oblasti práva, stavebníctva a zdravotníctva, úpravou stanov umožnilo združeniu (komore) zúčastňovať sa priamo na odborných činnostiach iných ústavov a zaviazalo prezídium, aby okamžite prerokovalo a zvážilo pokračovanie v dokončení spoločného znaleckého a forenzného ústavu s Košickou spoločnosťou, alebo s iným partnerom.

Valné zhromaždenie schválilo založenie neziskovej organizácie :

VEZUS – SKSR VÝSKUMNÝ EXPERTÍZNY A ZNALECKÝ ÚSTAV STAVEBNÝ

pri Stavebnej komore Slovenskej republiky n.o.

Valné zhromaždenie na záver schválilo plán činnosti pre rok 2021.

Nové stanovy združenia Stavebná komora Slovenskej republiky.

január 2021