Nezmyselné útoky na našu komoru spôsobil odchod 5 členov z SKSR. K 20.11.2018 máme 531 riadnych a 1364 pridružených členov.

Vážení členovia našej komory a verejnosť,

niektorí členovia našej komory, ktorí sú súčasne ako fyzické osoby v inej komore „zo zákona“ a v združení veľkých stavebných a výrobných firiem si vyhradili byť zverejnení na našom portáli. Pretože počet týchto požiadaviek v poslednom období mierne narastal hlavne zo strany projektantov (celkom 5. členov), náš Úrad komory so súhlasom jej prezídia operatívne rozhodol zrušiť uverejnené mená osôb a inovovaný – doplnený zoznam do prehodnotenia valným zhromaždením  nezverejní. Túto novú situáciu a pre niektorých členov aj osobnostne citlivú budeme riešiť na riadnom VZ našej komory dňa 25. 02.2019.

Pri tejto príležitosti touto cestou ďakujeme všetkým členom našej komory, že napriek určitej diskriminácii a nevôli ich „materských“ organizácií u nás zotrvali.

Z nepochopiteľných dôvodov ktosi opäť v októbri spustil druhú vlnu ohováračskej kampane proti nám (prvá v máji a v júni 2018) u niektorých našich členov, právnických osôb ale aj partnerov o ktorých je známe, že s nami spolupracujú, alebo idú spolupracovať. Najnovšie sa objavujú pod nepravdivými menami urážajúce maily na mediálne vyjadrenia prezidenta našej komory o jeho neodbornosti, ktoré poskytol médiám na ich žiadosť s odporúčaním pisateľov, aby sme sa nemiešali do kompetencií iných čo o veciach a problémoch v stavebníctve vedia viac. Len na okraj uvádzame, že za celú históriu mediálnych výstupov naša komora nedostala ani jedno negatívne stanovisko z verejnosti, naopak stále viac sa na nás občania, firmy a úrady obracajú so žiadosťami o pomoc…

Prosíme touto cestou autorov e-mailov, aby vo svojej kritike boli vždy konkrétni a nie všeobecní, pretože kritika pomôže zlepšiť prácu nie len prezidenta, ale celej našej komory. O nekonkrétne vyjadrenia nie je záujem, ukazuje to len na zúfalé konanie a bezmocnosť ich autorov, alebo autora. Je to z určitého pohľadu smiešne a primitívne, ale môžeme každého ubezpečiť, že aj túto „kampaň“ a zrejme aj budúce prežijeme, ako všetky predchádzajúce.

Naša komora síce nemá 25 ročnú históriu a tisíce nedobrovoľných členov, aby vôbec mohli vykonávať svoju odbornú prácu, pre ktorú po absolvovaní niekoľkoročného štúdia vykonali štátne  skúšky s maturitným vysvedčením, alebo štátnice s univerzitným diplomom, ale 531 riadnych dobrovoľných členov má pre nás oveľa vyššiu hodnotu, ako niekoľko tisíc členov s povinným členstvom.

Náše niekoľkoročné pretrvávajúce úsilie je  spájať stavebných odborníkov v celospoločenskom záujme a nie ich nezmyselne rozdeľovať na menšie, alebo väčšie záujmové skupiny a kasty, čo vyhovuje niektorým politikom a ich donorom, aby si tvorili a deformovali zákony pre stavebníctvo a verejnosť len vo svoj prospech. Tento dlhoročný roztrieštený stav má za následok devastáciu nášho stavebníctva, klesajúcu úroveň odbornosti, ničenie životného prostredia a sadenie skladových hál s montovňami do ornej pôdy namiesto sadenia poľnohospodárskych plodín a namiesto výsadby stromov v lesoch ich vyrubujú a na ich mieste sadia hotely a lyžiarske vleky, keď naše hory trpia stále väčším nedostatkom snehu.

Dokedy bude tento hlúpy, sebazničujúci a verejnosť poškodzujúci stav pretrvávať ?

Prezident SKSR

december 2018