Most nad železnicou v Leviciach stále – roky neopravujú.
Vo spravodajstve TV Markíza dňa 23.11.2018 sa vrátili k nebezpečnému mostu – nadjazdu nad železnicou. Roky kompetentní vedia o havarijnom stave, boli podané petície za jeho opravu, opravy síce prebiehali ale nie tie, ktoré mali chrániť a obnoviť nosné konštrukcie, hlavne armatúru mostu. Odkladanie drobných a malých opráv spôsobuje rast a rozširovanie poškodzovania mostových a vôbec stavebných konštrukcií, potom sa nečudujme, čo sa deje s aj s mostom v Leviciach, v Nitre, v Šali, Hlohovci a inde na Slovensku. Najkrajšie je, že hovorkyňa ministerstva vyhlási, že most je opäť vysúťažený, ale preverujú ešte projektovú dokumentáciu…. To dali do súťaže neskontrolovanú dokumentáciu ? Podľa čoho potom určili cenu rekonštrukcie? Budeme znovu rušiť súťaž alebo sa spravia dodatky k projektu a cene? TV reportáž :
Ivan Pauer
24.11.2018


